11 rujan
2017.
Novosti iz škole OLIMPIJSKI DAN U NAŠOJ ŠKOLI

OLIMPIJSKI DAN U NAŠOJ ŠKOLI

Povodom Svjetskog olimpijskog dana naša škola već tradicionalno organizira Olimpijski dan tijekom kojega se učenici razredne i predmetne nastave natječu u raznim sportskim disciplinama. Ove je školske godine Olimpijski dan održan u ponedjeljak, 11. rujna na prostoru oko Staroga grada. U organizaciji učitelja Tjelesne i zdravstvene kulture Ivana Đurocija i Matije Veličana učenici razredne nastave natjecali su se u skakanju u vreći (djevojčice i dječaci) i povlačenju užeta. U kategoriji skakanja u vreći za djevojčice drugih razreda prvo je mjesto osvojila Lana Šehić iz 2. b, drugo mjesto Jana Maronić iz 2. a, a treće mjesto Petra Međurečan iz 2. d. Kod djevojčica trećih razreda prvo je mjesto u skakanju u vreći osvojila Leonarda Hrženjak iz 3. a, drugo mjesto Barbara Kovačević iz 3. b, a treće mjesto Lea Gregurec iz 3. b. U kategoriji četvrtih razreda djevojčica prvo mjesto u skakanju u vreći osvojila je  Nika Kopričanec iz 4. c, drugo mjesto Una Dujmović iz 4. a, a treće mjesto Mirna Đapa iz 4. d razreda. U kategoriji skakanja u vreći dječaci drugih razreda, prvo je mjesto osvojio David Škurdija iz 2. b, drugo mjesto Jakov Peršić iz 2. a, a treće mjesto Lovro Jerbić iz 2. d razreda. Kod dječaka trećih razreda prvo je mjesto u skakanju u vreći osvojio Dario Odobašić iz 3. b, drugi je bio Dino Tomica iz 3. a, a treći Tomislav Šiptar iz 3. a razreda. U kategoriji dječaka četvrtih razreda prvo je mjesto osvojio Franjo Bušić iz 4. d, drugo mjesto Roko Hosi iz 4. a, a treće Patrik Zlatec iz 4. b razreda. U povlačenju užeta u kategoriji drugih razreda najbolja je bila ekipa 2. b razreda (Ozana Babec, Gabrijela Horvat, Malia Milodanović, Marko Ferenčić, Tin Lazar, Ivano Bukovčan), drugi su bili učenici 2. d razreda (Katja Patačko, Paola Šestak, Greta Robotić, Teo Milošević, Niko Pregiban, Fran Jurić), a treća ekipa učenika 2. c razreda (Lorena Bahun, Andreja Lavaković, Rahela Maznik, Luka Horvat, Dorian Šramek, Alex Vunak). U kategoriji trećih razreda uže su najbolje povlačili učenici 3. a razreda (Ana Jakupčić, Ida Josipović, Lara Plemenčić, Nino Bogdan, Alen Janković, Lucian Lacković), druga je bila ekipa 3. b razreda (Laura Konjarek, Judita Maznik, Mihaela Oršuš, Dorijan Husar, Dominik Mehkek, Luka Slamić), a treća ekipa 3. c razreda (Rina Martinčić, Patricija Toth, Sara Martinčić, Robert Kaić, Jakov Mlakar, Vleron Pajaziti). Kod četvrtih razreda najuspješniji su bili učenici 4. a razreda (Lucija Jančijev, Nika Štefoković, Petra Juričan, Ivan Imbriša, Lovro Dobrić Perković, Filip Matočec), drugo su mjesto osvojili učenici 4. c razreda (Mia Jurić, Dora Arap, Tina Balažin, David Jagetić, Luka Svetec, Ivan Jerbić), a treće ekipa 4. b razreda (Patricia Pleško, Marija Stoprd, Veronika Kuštro, Dorian Fuček, Ivan Ferenčić, Petar Štefanov).

Kada je trebala započeti utrka učenika predmetne nastave nad Đurđevac se spustila jaka kiša tako da je drugi dio natjecanja Olimpijskog dana otkazan. Dječaci i djevojčice u kategoriji petih i šestih razreda te sedmih i osmih razreda trebali su ove godine po prvi puta trčati oko nastambe naših deva, proći kružni tok i vratiti se do Staroga grada pokraj ulaza u nastambu za deve. Nadamo se da će sljedeće školske godine biti ljepše vrijeme pa će u natjecanju sudjelovati i učenici predmetne nastave.